۱۳۹۵/۰۷/۱۱

افتتاح دو پروژه بزرگ استان با حضور معاون اول رییس جمهور

استاندار خراسان شمالی از سفر معاون اول رییس جمهور به این استان برای بازدید و افتتاح دو پروژه بزرگ عمرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمد رضا صالحی درباره سفر دکتر اسحاق جهانگیری به استان خراسان شمالی گفت: معاون اول رییس جمهور روز سه شنبه به همراه وزیر نیرو، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون رییس جمهورورییس سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از معاونان وزرا به استان خراسان شمالی سفر خواهند کرد که بازدید و افتتاح سد غلامان و پست تبدیلی 400 به 132کیلوولت جاجرم و همچنین حضور در شورای اداری از مهمترین برنامه های این سفر خواهد بود.
استاندار خراسان شمالی در خصوص بهره برداری از سد غلامان در شهرستان رازوجرگلان اظهار داشت: برای اجرای این سد بیش از هزار و 170 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که با بهره برداری از آن وضعیت آب شرب، آب مورد نیاز برای توسعه کشاورزی و همچنین صنعت منطقه بهبود می یابد.
وی تصریح کرد: کانال های شماره یک و دو پشت سد که برای تامین آب شرب منطقه مورد استفاده قرار می گیرند توسط وزارت نیرو به اجرا رسیده و آماده بهره برداری هستند و قرارداد لازم برای احداث کانال های شماره 3 و 4 هم که آب کشاورزی منطقه را تامین خواهند کرد، منعقد و اجرای آن آغاز شده است.
بازدید و افتتاح پست تبدیلی 400 به 132 کیلوولت شهرستان جاجرم نیز از برنامه های معاون اول رییس جمهور در سفر سه شنبه به خراسان شمالی است که استاندار بهره برداری از آن را در رفع افت ولتاژهای استان موثر عنوان کرد.
صالحی درباره این پروژه اظهار داشت: بهره برداری از این پروژه قابلیت اطمینان و پایداری در شبکه برق استان را افزایش خواهد داد و امکان برق رسانی به صنایع جدید به ویژه صنایع بزرگ هم ایجاد می شود.
مقام عالی دولت در استان خراسان شمالی در ادامه گفت: جلسه شورای اداری استان نیز عصر سه شنبه با حضور دکتر جهانگیری به عنوان رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو و همچنین معاون رییس جمهورورییس سازمان برنامه و بودجه برگزار می شود و طی آن مسایل و برنامه های استان برای احقاق اقتصاد مقاومتی بررسی خواهد شد.


منبع : مدیرکل حوزه استاندار
تعداد بازدیدها : ۱۹۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده